Jak wściekłe psy. Ależ oni knują!

Pół nocy mi się śniła ta strzelanina. Obudziłam się w końcu przerażona, bo nie mogłam się doliczyć głosów i nie wiedziałam czy mój oddany na X jest w większości! Te słowa napisała Ania Polkowska z Board Game Girl do Lucrum Games po pierwszym dniu rozgrywki w JAK WŚCIEKŁE PSY. Właśnie trwa niezwykły game play na odległość z udziałem 12 videorecenzentów gier planszowych. Kto zawiąże najsilniejszy sojusz, kto zdradzi i kto zgarnie planszówkowy łup dla swoich widzów!? Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka! W grze bierze udział także kilku redaktorów serwisu ZnadPlanszy.pl!  Czy zawiążą sojusz, czy może wykorzystają zaufanie innych żeby przejść dalej?


O CO CHODZI W GRZE?
JAK WŚCIEKŁE PSY to polskie wydanie gry DEAD LAST, jednej z najlepszych gier imprezowych 2016 roku. Gra jest inspirowana kultowym filmem Quentina Tarantino. To właśnie „Wściekłe psy” otworzyły reżyserowi drogę do Hollywood.

Grupa zwerbowanych gangsterów, którzy się nie znają, dokonuje skoku na jubilera. Wszystko idzie  świetnie, ale policja czeka na miejscu. Dochodzi do krwawej jatki. Część gangsterów ucieka z łupem i w starym magazynie zamierza podzielić się zdobyczą. Rozpoczyna się wojna nerwów i eliminacja rywali.

Gra JAK WŚCIEKŁE PSY bazuje właśnie na tej wojnie nerwów. Na środku stołu leżą 4 sztabki złota, a gracze oznaczeni kolorami niczym z filmu (Pink, Brown, Orange itd.) negocjują, kogo wyeliminować.

Naradzają się w dowolny sposób, a następnie głosują – kto dostanie najwięcej głosów, odpada. Odpadają również ci, którzy się nie dogadali. Kto nie był w głosującej większości też odpada z rundy.

Każdy z graczy może zagrać zasadzkę jeśli przeczuwa, że to on oberwie od większości. Jeśli faktycznie jest ofiarą, wychodzi z tego cało i może wyrzucić z gry jednego gracza z głosującej na niego większości. Jeśli natomiast nie jest celem, a zagrał zasadzkę, odpada z gry (postrzał w kolano).

Głosowania są prowadzone do momentu, gdy przy stole zostanie tylko 2 graczy. Wówczas mogą podzielić się łupem (2 do 2). Mogą też spróbować okraść przeciwnika. Jeśli jeden zgodzi się na podział, a drugi zagra KRADZIEŻ, wtedy ten drugi zgarnia cały łup (4 sztabki). Jeśli obaj zagrają KRADZIEŻ, nie dostają nic, a gracze, których wcześniej wyeliminowali, otrzymują po jednej sztabce złota.  Każdy może też zagrać kartę BIORĘ 1 I W NOGI, aby bez względu na decyzję rywala, wziąć 1 sztabkę złota.

Gra jest prowadzona przez kilka rund, do momenty, gdy któryś z graczy zdobędzie przynajmniej 24 punkty (sztabki mają nominały od 3 do 5).

VIDEOGANGSTERZY WCHODZĄ DO GRY

Pomysł na to, by zaprosić do zabawy video recenzentów, przyszedł mi do głowy już na etapie tworzenia polskiego wydania gry. Większość recenzentów zna się osobiście, a wszyscy kojarzą się z YouTube’a i z Facebooka. Wystarczyło kilka telefonów i maili. Zaprosiliśmy najpopularniejszych recenzentów video i prawie wszyscy się zgodzili licząc na dobrą zabawę.

Stawiali też warunki! Yosz postawił warunek, że wejdzie do zabawy jako szef gangsterów. Gambit koniecznie chciał być PINK, chłopaki z PO-GRA-MY chcieli wystąpić razem. Zdecydowanie zaskoczyło GRADANIE, tam w roli dziecka mafii występuje 4,5 letnia Gabrysia, córka Windziarza. Ten przyznał, że aby nakręcić kilka ujęć, mieli świetną zabawę z charakteryzacją, światłem. Bawił się on, jego żona i sama Gabrysia. Efekt piorunujący. Ja i tak najbardziej boję się, gdy widzę panią RED. Zresztą sami zobaczcie!

TRAILER ROZGRYWKI

Za reżyserię odpowiada Bartek z Melanżowni, który pracuje w Lucrum Games. Mieliśmy wątpliwości, czy może bawić się z innymi, ale bardzo mu zależało, a głosy recenzentów zbieram ja i nie ma opcji bym puścił farbę, kto na kogo głosuje.

Knuję już w 4 tajnych grupach. To jest fascynująca rozgrywka! – pisze do mnie na czacie jeden z recenzentów. We wtorek gracze oddali pierwszy głos. W środę dowiemy się kto zostaje w grze i kto kogo zdradził mimo wcześniejszych ustaleń. Nie wiemy ile odcinków jest przed nami. Może 2 może nawet 4! Wszystko w ich rękach, przeczuciach i knowaniach. To jest właśnie taka gra!

A co czeka na końcu? Lucrum Games położy na stole 4 gry. Czy zgarnie to 1 gangster, czy może będą się musieli podzielić? Widzowie mogą podpowiadać, śledzić i przewidywać. Ostatecznie łup trafi do widzów zwycięskiego kanału. Oglądajcie, angażujcie się i bądźcie czujni!

Ta akcja już wywołuje emocje. Mi pokazała kolejny raz, że w naszym hobby jest mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi. Potrafią się bawić i angażują się w rozgrywkę w swoim wolnym czasie. Marzy mi się, żeby mogli zagrać razem przy jednym stole na którejś imprezie! Kto wie, może się uda!

JAK WŚCIEKŁE PSY do zagrania na konwentach z grami: Planszówki na Narodowym, Falkon, Gramy, Gratislavia, Opolcon, Pionek. Spróbujcie koniecznie!

Tomek Międzik

W zabawie biorą udział (kolejność pojawiania się w trailerze)

 • REGAŁY MARCIŃSKIE – YOSZ
 • GREY: GRY PLANSZOWE U WOOKIEGO – WOOKIE
 • PURPLE: GRADANIE – GABRYSIA
 • GREEN: PLANSZOLANDIA – MARAS
 • YELLOW: PRZYSTANEK PLANSZÓWKA – AGATA
 • BLUE: GRANIE W CHMURACH – PIOTREK
 • ORANGE: GEEK FACTOR – KACZMAR
 • TEAL: PO-GRA-MY – ADAŚ I KAFEL
 • PINK: GAMBIT TV – TOMEK
 • RED: BOARD GAME GIRL – ANIA
 • BLACK: PRZY STOLE – KAMIL
 • BROWN: MELANŻOWNIA TV – BARTEK

Zobaczcie jak YOSZ rozdawał karty w grze (uwaga, w filmie usłyszycie wyjątkowo suchego suchara):

0 Udostępnień