Autorzy (goście)

Doktor Jekyll i Pan Hyde. Pracuję jako grafik komputerowy, ilustrator.  Na co dzień jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Obecnie tworzę swoją pierwszą grę karcianą „Intryga”.  Do prac nad projektem staram się zaangażować samych graczy, aby gra spełniała w 100% ich oczekiwania. Staram się wymyślać ciekawe rzeczy – jestem przeciwnikiem oklepanych schematów wyjętych z fantastyki. Działam na przekór, myślę na przekór – daje to takie rezultaty jakie widzicie.

Na codzień mama trójki wspaniałych maluchów, z którymi od czasu do czasu gra między innymi w kooperacyjne gry planszowe. Razem z mężem i przyjaciółmi prowadzi internetowy sklep Familiaris.pl

Familiaris Szczypka-Weglowscy Limited
35 The Village Green, Ratoath, Co. Meath
Ireland ♠ +353 86 216 69 08.

Zawodowo zajmuje się badaniami rynku, prywatnie sporą ilości rzeczy, wszystkim po trochę we wszystkim jakoś sobie radzę w niczym nie jestem wybitny. Po prostu środek krzywej Gaussa to moje okolice. Do gier planszowych mam podejście dość surowe, nie kolekcjonuje ich. Lubię mieć tylko te, w które gram pozostałe znajdują nowych właścicieli. Jak już mam grę wolę ją dobrze poznać i przeanalizować niż zagrać kilka razy i zabrać się za następną. Nie znam może przez to wielu tytułów ale jak już to znam je dość dobrze.

Michał Sieńko – Współzałożyciel wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych oraz jeden z pomysłodawców Lubelskiego Centrum Gier Historycznych. Współautor gier “Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae” oraz “Bohaterowie Wyklęci”. Obecnie doktorant na Wydziale Humanistycznym UMCS. Animator kultury, bloger i fotograf, interesuje się fantastyką, literaturą, filmem oraz grami fabularnymi. Ulubione gry: Bang!, Caylus, Gra o tron, Jungle Speed, Dobble, Galaxy Trucker, Terra Mystica, Znaj Znak.

Adam Kwapiński – Pomysłodawca i współzałożyciel wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych. Współautor gier “W Zakładzie. Lubelski Lipiec ’80″, “Teomachia”, “Sigismundus Augustus. Dei gratia rex Poloniae” oraz “Bohaterowie Wyklęci”. Miłośnik gier wszelakich – od planszowych, przez bitewne, po fabularne. W wolnych od planszówek chwilach tańczy taniec irlandzki lub gra w pokera. Ulubione tytuły to Agricola, Through the Ages, Cywilizacja Sida Meiera, Eclipse i Galaxy Trucker.

Samozwańczy grafik, aspirujący architekt, niespełniony muzyk. Zawsze lubiłem gry planszowe jednak od niedawna poznaję je na nowo wraz ze znajomymi przy piwie. Najbardziej odpowiadają mi lekkie tytuły, do których przekonać można każdego. Fascynuję się astronomią oraz designem, lubię nie przesadzone filmy science fiction, sport i domowe hamburgery.

Wojciech Krupnik i Wojciech Wójcik – Zanim okryli Metallum, wspólnie rzucili się organizować obronę Tyńca w “Prochu i Stali”. “Etatowi” uczestnicy konkursów na projekt gry planszowej organizowanych w Polsce. Gotowi dla odrobiny chwały, pudełka jakiejś gry lub połowy nagrody głównej siedzieć godzinami, tygodniami, miesiącami nad kolejnym prototypem. Projektowanie w parze, wzajemne motywowanie się, tajny blog i burze mózgów to nasze klucze do “sukcesu”.

Robert Cymbalak –  BBG i forum gry planszowe.pl zna mnie jako „Rocy7”. Co prawda gry planszowe odkryłem na nowo jakieś pół roku temu to moja przygoda z nimi zaczęła się w czasach świetności 2 edycji Magii i Miecza. Powrót do MiM po latach nie był jednak do końca udany, choć Descent 2 edycja odnowił moją wiarę w ten gatunek planszówek. Aktualnie bardziej wciągają mnie złożone strategie jak Gra o Tron, Elipse, Chaos w Starym Świecie też przypadł mi do gustu, a ostatnio właśnie Burning Suns. Jednak i dla szybszych gier jak Świąt Dysku, Lord of Waterdeep, czy Dracula znajdę czas. Najbardziej lubię gry gdzie każda partia może być inna, nie ma jednej ścieżki do celu, a przegrana partia to przede wszystkim źródło doświadczeń, co można zrobić lepiej w kolejnej grze. Gram głównie ze znajomymi, ale jak jest okazja pojawię się na Fenomenalnej w Warszawie.

Prywatnie jestem fanem science fiction nie tylko w wydaniu wizualnym (BBG, Babylon 5, Star Trek, Star Wars itp.), ale też space oper w wydania Webera (Honor Harrington lub Campella (Zaginiona Flota).’]

Jacek Gołębiowski – zwany także Darkenem. Młody i sympatyczny fan gier fabularnych (od 11 lat)  i planszowych (od 9 lat), który umieścił pasję w centrum swojego życia. Prowadzi bloga Darken.pl oraz wydawnictwo Gindie (gindie.pl) w którym wydaje własne gry. Nie lubi dużej dozy losowości w grach a jego ulubione tytuły to Agricola, Dominion i Apocalypse World (RPG). Uwielbia karty, czekoladę, anime oraz Starcrafta 2.

Michał Zaczek – Urodziłem się w 91. Nie studiuje – jestem studentem logistyki, chłopakiem znikąd. Miłość do grania narodziła się jeszcze w dzieciństwie. Gram odkąd pamiętam. Staram się promować ideę grania, jako dobrego dodatku do spotkań ze znajomymi a czasem nawet ich celu. Gry muszą wyglądać i być dobrze wykonane! W końcu dobra mechanika powinna być oczywistością.

0 Udostępnień