Dark Moon. Kiedy możesz zaufać tylko sobie

Dark Moon” to świeżo wydana przez wydawnictwo Stronholg Games gra kooperacyjna z motywem zdrajcy. Jej pierwowzorem jest „BSG Express”, znakomita i znana znawcom tematu gra typu „print&play” (pobierz i wydrukuj). Czy komercyjnie wydany „Dark Moon” jest godnym następcą tej nadzwyczaj udanej produkcji? Zapraszam do obejrzenia filmu i przeczytania fabularnego wstępu, który wprowadzi Was w klimat gry.

Dwa tygodnie temu dokopaliśmy się do nowego złoża plutonu, największego, jakie kiedykolwiek znaleźliśmy na Tytanie. Kapitan Matthews i Kilroy dotarli do niego jako pierwsi i… coś się wydarzyło. Nie wiemy jak, ale coś dostało się do ich kombinezonów. Gaz, pył, zarazki jakich nigdy przedtem nie widzieliśmy. Poddaliśmy ich standardowej kwarantannie i wysłaliśmy raport do kwatery głównej. Te dranie dbają tylko o pluton Jeśli ktoś z Noguchi Masaki to czyta, niech idzie do diabła.

Po tygodniu, Matthews i Kilroy doszli do siebie i doktor Tomoko pozwolił im wyjść. Na miłość boską, pozwolił im wyjść…

dark-moon2

Byliśmy w centrum dowodzenia, gdy to się stało. Nie uwierzyłbym, gdybym sam tego nie zobaczył. Matthews spokojnie złapał za swój długopis kulkowy i wbił go Garcii w oko. Gdy chciał wypatroszyć to, co zostało z ciała, strzeliłem mu w głowę. Nie zauważyłem żadnych emocji na jego twarzy. Był jak robot, nie człowiek.

A teraz Kilroy zniknął, a w centrum dowodzenia miał miejsce sabotaż. Znaleźliśmy to, co zostało z ciała Johnsona, gdy poszliśmy sprawdzić co się dzieje.

Przejąłem dowodzenie. Kilroya nadal nie ma, a system podtrzymywania życia zaczyna się psuć. Nie wiem komu mogę zaufać. Chaya zaczęła się dziwnie zachowywać, więc poddaliśmy ją kwarantannie. Tomoko powiedział, że wszystko z nią okay, ale to samo mówił poprzednio. Możliwe, że łże. Townsend mi nie ufa, mówi, że zabiłem Matthewsa oraz Garcię i zmyśliłem całą historyjkę. Chce odebrać mi dowództwo. Powinniśmy także poddać go kwarantannie. Oni wszyscy są zakażeni. WSZYSCY. Tylko ja nie stanowię tu zagrożenia. Tylko sobie mogę ufać.

Jon Reed
Pełniący obowiązki dowódca placówki Dark Moon.„*

* Wstęp jest moim luźnym tłumaczeniem tekstu, który znajduje się w instrukcji gry.

0 Udostępnień