Thrash’n Roll – zostań członkiem grupy thrash metalowej (+konkurs)

Zastanawialiście się kiedyś jak może wyglądać połączenie ciężkiego grania z grą planszową? Temat wydaje się nierealny, ale dzięki naszej najnowszej grze będziecie mogli się przekonać jak takie połączenie wygląda. Poznajcie „Thrash’n Roll”.

W grze zarządzamy jednym z zespołów thrash metalowych. Naszym celem jest zdobycie jak największej sławy. Cel ten nie będzie prosty do uzyskania, gdyż nasz zespół oprócz zapału do grania i podstawowych umiejętności nie potrafi zbyt wiele, a jak wszyscy wiedzą początki nie należą nigdy do łatwych.

Jednak ci którzy pokonają pierwsze stopnie na wyboistej drodze do sławy poprzez granie koncertów w małych klubach, naukę i zdobywanie kontaktów oraz wiernych fanów, będą mogli zacząć nagrywać single i płyty.

Po tak przełomowym punkcie w karierze każdego zespołu wreszcie będzie można udać się w trasę koncertową lub udzielać kilku wywiadów. Należy jednak uważać by za bardzo nie narozrabiać, bo łapczywi paparazzi tylko czekają na tego typu wybryki, aby móc na okładce umieścić kolejny skandal z naszym zespołem w roli głównej.

A wszystko to by na koniec zdobyć prestiżowe nagrody podczas ceremonii wręczenia Thrash Music Awards.

thrash_n_roll_band

„Thrash’n Roll” to gra typu worker placement z kostkami. Trwa ona 6 lub 8 tur, w zależności od liczby graczy. Każdy z grających ma do dyspozycji 6 kostek. Przy ich pomocy wykonuje się akcje w 8 dostępnych lokacjach. By wykonać akcję gracz zużywa swoje kostki (od 1 do 5) i umieszcza je wybranej lokacji. Im więcej kostek, zostanie wykorzystanych tym więcej korzyści z wykonanej akcji.

Gracze muszą pamiętać, że mają do dyspozycji tylko 6 kostek. Mogą więc w swojej turze wykonać do  6 akcji, ale uzyskają z nich minimalny profit lub wykonać np. jedną lub dwie akcje (poświęcając więcej kostek) ze znacznie większym zyskiem.

Podczas rozgrywki można korzystać z pomocy postaci występujących w grze by uzyskać dodatkowe kostki. Przykładowo muzyk sesyjny dołoży nam dodatkową kostkę podczas nagrywania singla, płyty lub podczas tourne.

Każda lokacja posiada limit kostek, które można tam umieścić. Przykładowo sklep muzyczny, w którym będziemy wyposażać naszą kapelę w coraz lepsze instrumenty może pomieścić tylko 7 kostek podczas gry w 4 osoby. Tak, więc gracze nie zawsze będą mogli wykonać każdą akcję.

thrash_n_roll_promo

Ale tutaj z pomocą przychodzą karty skandalu. Gracz może dobrać taką kartę by złamać pewne zasady w grze. Jednak na koniec wszystkie skandale zostają ujawnione, a gracze otrzymają za nie negatywne punkty. Podczas gry można pozbywać się kart skandali, a nawet można przekazywać karty je innym graczom („Tak naprawdę to nie my zdemolowaliśmy pokój hotelowy, tylko tamta kapela”).

Istotnym elementem w grze są fani. Czym jest dobry zespół bez wiernej rzeszy fanów? Dzięki nim gracze będą mogli wykonywać dodatkowe akcje oraz zdobywać więcej sławy podczas koncertów.

Dobra gra planszowa o muzyce musi posiadać listę przebojów. Nie inaczej jest w przypadku „Thrash’n Roll”. Single oraz płyty nagrane przez graczy są umieszczane na takiej właśnie liście. Gracze mogą poprzez swoje działania wpływać na pozycje swoich jak i konkurencyjnych krążków.

Gra nie jest skierowana tylko do fanów ciężkiego grania, ale Ci, co czują rock w sercu i metal we krwi zapewne lepiej wczują się w role prowadzonych kapel. Do gry będą dołączone płyty z muzyką, które zapewne pomogą zbudować odpowiedni klimat.

Akcja związana z wydaniem gry startuje na platformie Kickstarter już w ten czwartek (23 kwietnia). My oczywiście już teraz zapraszamy Was na nasz profil Facebook, na którym można śledzić wszelkie wiadomości jak oraz zapoznać się z zespołami, które będzie można zobaczyć w grze.

Uwaga konkurs!

Dla wszystkich graczy oraz fanów ciężkiego grania zorganizowaliśmy konkurs, dzięki któremu będą oni mogli pojawić się w grze na jednej z kart fanów. Wystarczy polubić profil gry i przesłać swoje zdjęcie na adres thrash@gamefabrica.pl.

Zapraszamy do zabawy oraz do wsparcia naszej gry 🙂

new_boxstudio_nagraniowe radiowiec

0 Udostępnień