Stawka większa niż życie – gra planszowa

Stawka większa niż życie” jest grą opartą na scenariuszu serialu telewizyjnego, który po raz pierwszy był emitowany na antenie TVP od 10 października 1968 r.  Po 47 latach serial wciąż nie stracił swojej wiernej publiczności. Jako wydawca gier (Inter-gra) opartych na polskich serialach (Alternatywy 4, Zmiennicy) postanowiliśmy zmierzyć się z naszym największym wyzwaniem jak dotychczas.

W grze, gracze będą mogli wcielić się w rolę głównych i drugoplanowych postaci znanych ze szklanego ekranu. Jeden z graczy poprowadzi siatkę polskich agentów, z Hansem Klossem na czele. Naprzeciw niej, drugi gracz przeciwstawi niebezpieczną siatkę agentów niemieckich, której przewodzić będą m.in.  Herman Brunner, czy Hansem Stedtke.

Karty_postaci_Brunner

Przewodzący siatce agentów będą musieli zmierzyć się w dołączonych do gry licznych scenariuszach. Te najważniejsze, a zarazem najbardziej wymagające nawiązywać będą wprost do serialowych odcinków.

W scenariuszu: Wiem kim jesteś, Hans Kloss wspólnie z polskimi agentami spróbuje wykraść tajne informacje i w ukrytej radiostacji nadać niezwykle ważny meldunek. Odnalezienie radiostacji i likwidacja polskiej grupy wywiadowczej to cel dla gracza niemieckiego.

W scenariuszu: Hotel Excelsior przybywający do Gdańska na urlop Hans Kloss musi ratować rozpadającą się polską siatkę, po samobójczej śmierci „nr. 1”. Na tropie siatki są już Niemcy, którzy w Hotelu Excelsior umieścili swojego agenta i zastawili pułapkę.

SONY DSC

W scenariuszu: „Ściśletajne” w fabryce Reil’a przetrzymywany jest dr Pulkowski. Lada moment Niemcy złamią jego opór i przystąpią do testów silników rakietowych. Czy polski wywiad zdąży odbić naukowca i pokrzyżować plany niemieckie.

Gra oferuje mnogość rozwiązań. Do dyspozycji graczy oddajemy ponad 200 kart, ponad 20 różnych agentów, żetony zasadzek i kontroli dokumentów. Każda z postaci posiada swoją unikalną cechę, współczynniki a nawet niepowtarzalne, tajne misje. To ich wykonanie przybliża gracza do sukcesu, ale to nie jedyna droga do zwycięstwa. Agenci obu siatek będą się ze sobą spotykać, rozmawiać, czasem nawet dokonywać zamachów, aresztowań, porwań. W rozmaitych lokacjach agenci odnajdą liczne przedmioty, które albo wzmocnią ich możliwości w grze, albo posłużą jako dowody obciążające na wrogich agentów. Polacy będą szczególnie musieli uważać na agentów Gestapo, którzy gdy nabiorą podejrzeń mogą aresztować  i wymusić w areszcie  zeznania.

Kto pierwszy złamie tajemnice, czy Kloss skompromituje Brunnera, czy Brunner zdemaskuje Klossa? Którą ścieżkę do zwycięstwa wybierzecie? Mamy nadzieję, że już wkrótce sami odpowiecie sobie na to pytanie. A na razie czekajcie na więcej informacji o grze. J-23 znów nadaje 🙂

Karty_akcji_specjalnych_NIEM_stalowe_kolor

Wykaz planowanych elementów:

 • Sektory planszy (kafle 22×22 cm) – 9;
 • Karty Akcji Specjalnej – 50;
 • Karty Agentów – 22;
 • Karty Misji – 66;
 • Karty  Reakcji – 80;
 • Żetony zagrożenia: Kocioł, Kanały, Kontrola Dokumentów, Zamieszanie, Błąd Decyzyjny, Patrole Policyjne, Wsparcie, Ochrona Agentów, Alarm;
 • I liczne znaczniki;
 • Tor Śledztwa.
 • krzywy666

  Mniam:) A kiedy gra wychodzi?

  • Robert Sypek

   proste i trudne pytanie.. teraz testujemy, testujemy, rysujemy, projektujemy grafiki… wszak to ponad 100 ilustracji: postacie, bronie, przedmioty… ale w tym roku na pewno…

   • krzywy666

    To dajcie mi do testowania:) mogę zorganizować kilkudziesięciu okazjonalnych graczy:) a ja nie będę musiał tyle czekać!:) Życzę powodzenia!:)

 • Kaczmar

  Inspirowaliście się jakimiś grami czy postanowiliście stworzyć mechanikę „od zera”?

  • Robert Sypek

   Przede wszystkim zależało nam na stworzeniu zmyslnej gry szpiegowskiej, przygodówki, która oferuje mnogość dróg do sukcesu. Już powoli będziemy odsłaniać mechanikę, która łączy elementy point to point, eksploracji lokacji i realizacji własnych misji, sabotując te przeciwnika. 🙂

   • Kaczmar

    Rozumiem … czy mówiłem już, że CHCEM? :)) Czekam z niecierpliwością i gra trafia na listę „do nabycia”;)